Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone‘de Mehmet Özer Kur’an Okulu, tamamen Türkiye’li hayırseverlerin bağışlarıyla eğitimini sürdürüyor. Rahmet İnsani Yardım Derneğimiz ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde 2018 yılından beri ülkede İmam Eğitimi ve Muhtedi Eğitim Programları gerçekleştiriliyor. 27.200 USD toplam bütçeye ihtiyaç duyulan bu önemli Projemiz hayırseverlerimizin katkılarıyla başarıyla devam ediyor. Destek veren tüm bağışçılarımıza teşekkür ederiz.

Sierra Leone Mehmet Özer Kur’an Okulu’nda; Rahmet İnsani Yardım Derneğimiz ve İHH İnsani Yardım Vakfı işbirliğinde 2018 yılından beri ülkede İmam Eğitimi ve Muhtedi Eğitim Programları gerçekleştiriliyor.
Kursiyerlere; Kur’an-ı Kerim Okuma, Tecvid, Makam, Fıkıh, Hadis, Akaid, Tefsir gibi derslerle Karşılaştırmalı Dinler Tarihi ve Davet Dersleri veriliyor. Meslek edindirme kapsamında Tarım Dersleri de Okul’un eğitim faaliyetleri arasında yer alıyor.

Proje Başlangıç Yılı: 2018

Proje Bütçesi: 27.200, USD (tüm faaliyet ve yönetim giderleri dahil olmak üzere)

İhtiyaç Tanımı: Sierra Leone Müslüman ve Hıristiyan’ların beraber yaşadığı bir ülke. Okuldaki öğrencilerin kendi masraflarını karşılayacak durumları olmaması ve okulun herhangi bir gelirinin bulunmaması sebebiyle, okulun yıllık masraflarının karşılanması gerekmektedir. Bu ihtiyaç sebebiyle proje hazırlanmıştır.

Projenin Yeri: Okul, Sierra Leone’nin Başkenti Freetown’da bulunan Central End bölgesinde yer almakta olup Mehmet Özer Kur’an Kursu olarak isimlendirilmiştir.

Amaç: Mehmet Özer Kur’an Okulu’ndaki öğrencilerin kendi masraflarını karşılayacak durumda olmadıkları için, okulun işletim masraflarının karşılanması hedeflenmiştir.

Öğrenci Sayısı: Okulda 36 Öğrenci eğitim görmektedir.

Maaşlı Personel Sayısı: 6 personel istihdam edilmektedir.