Rabbimiz’e şükürler olsun bir Kurban Bayramını daha idrak ettik. Bağışladığınız Kurban hisselerinizi hassasiyetle belirlediğimiz ülkelerdeki mazlum kardeşlerimize ulaştırdık. İçinde bulundukları zorluk ve yokluğa rağmen sevinçlerine şahit olduk. Dağıtım ekiplerimizin ardından Dualarını ilettiler, adeta mazlum Duaları Kurban niyetlerimize yükseldi ve değdi. Bağışçılarımıza teşekkür ederiz. Allah Teala Kurbanlarımızı kabul buyursun.

Rahmet İnsani Yardım Derneği olarak ekiplerimizle 2020 Kurban bayramında 288 Hisse Kurbanın kesimini gerçekleştirerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 3 kg.’lık paketler halinde dağıtım yaptığımız kurban payları daha önceden bölge ekiplerimizce ihtiyaç durumu tesbit edilmiş 1750’ye yakın aileye bizzat ulaştırıldı.

Bu Bayramda Suriye, Filistin’le beraber Afrika kıtasındaydık

Bayramda Suriye, Filistin’le beraber Afrika kıtasında Moritanya, Sudan ve Yemen’de kurban kesimi için ekiplerimizle sahadaydık. Hisse bağışçılarımıza sunduğumuz Afrika, Suriye ve Filistin alternatifli kurban kesim organizasyonumuzu bağışçılarımızın tercihine göre gerçekleştirdik.

Güzel günleri umutla bekleyen Suriye mazlumları

Bu yıl Suriye için bağışçılarımızdan gelen toplam 44 adet küçükbaş kurbanın kesim ve dağıtımını yaptık. Savaş nedeniyle yerlerinden edilen ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin her şeye rağmen güzel günleri umutla bekledikerini gözlemledik. Suriye için hazırlanan kurbanların 20 adeti İdlib’te, 20 adeti Yayladağı ve Osmaniye kamplarında yaşayanlara, 4 adeti de Türkmendağı bölgesinde kesim yapılarak belirlenen ailelere dağıtıldı.

Sudan’ın Darfur bölgesinde 5 hissesi küçükbaş olmak üzere 139 hissenin kesimini gerçekleştirdik.

Afrika’nın batısında Moritanya kurban kesimi yaptığımız ülkeler arasındaydı. Moritanya’da 70 hisse kurban kesimi yaparak dağıtımını gerçekleştirdik.

Ekiplerimiz zor şartlara rağmen 5 hisse küçükbaş olmak üzere toplam 19 hisseyi Yemen’de kesim yaparak dağıttılar.

Filistin’de 1 hisse küçükbaşla beraber bağışçılarımızdan gelen toplam 15 hisseyi kesim yaparak ihtiyaç sahiplerine dağıttık.

Rabbimize şükürler olsun ki hep beraber bir bayramda daha kurban kesmeyi nasip etti ve bizleri de emanetleri eksiksiz ulaştırmaya vesile kıldı.

Allah Teala kurban niyetlerimizi halis eylesin ve katında kabul buyursun.