Rahmet İnsani Yardım Derneği olarak 2023 Kurban’da da sizlerin desteğiyle belirlediğimiz ülkelerde kurbanlarınızı ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştıracağız.

Bu yıl vekaletinizle adınıza Kurban kesimi yapacağımız ülkeler; Türkiye, Suriye, Afganistan ve Filistin’le beraber Afrika’da belirlenen ülkelerde gerçekleştirilecek.

Siz de belirlenen ülkelerden birine Kurban hissenizi vekaletinizle bağışlayarak sizi bekleyen ihtiyaç sahibinin sevincine ortak olabilirsiniz.

Kurban Hissesine Nasıl Kaydolunuyor?

Kurbanlarınızı vekâlet yoluyla derneğimize gönderebilir, kurban bedellerini banka hesap numaralarına veya dernek merkezimize bizzat gelerek elden ödemeyle kayıt yaptırabilirsiniz. 2023 Kurban Hisse bağışlarınızla ilgili 0553 765 85 45 numaralı destek hattımızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Nerede Kesiliyor ve Kimlere Dağıtılıyor?

Kurban hisseleri bağışçıların talebi doğrultusunda, bizzat bağışçımızın belirttiği ülkede kesim yapılarak daha önceden belirlenen ihtiyaç sahiplerine pay edilerek dağıtım yapılmaktadır.

Kurbanlar Nasıl Satın Alınıyor?

Kurbanlıklar derneğimiz görevlilerince kesim yapılacak ülkede kurban ibadeti için gerekli kriterlere uygun olarak satın alınır.

Kesim Nasıl Yapılıyor?

Kurban Bayramı’nın bayram namazı akabinde başlanarak, dinimizce belirlenen kesim günlerinde kurbanlıklar İslami usullere göre kesilir. Kesilen kurbanlar paylara bölünerek ihtiyaç sahiplerine dağıtılır.

Kesim Bilgilendirmesi Nasıl Yapılıyor?

Kurban kesimleri tamamlandıktan sonra derneğimiz, kurban sahiplerine kısa mesaj yoluyla kurbanın kesildiğine dair geri bildirimde bulunur. İmkan dahilinde video/resim çekimi yapılarak gönderilmektedir.

Açıklama kısmına Ad – Soyad, Telefon numaranızı ve vacip kurban olduğunu belirterek bağış yapabilirsiniz.